Ваша дитина іде в перший клас. І готуватися бажано заздалегідь. Давайте разом міркувати, що ж потрібно буде Вашому першокласнику у школі.
- Шкільна форма залишається головним одягом у школі. Вона має бути чорного кольору. Для дівчаток це може бути спідниця, сарафан, брючний костюм. Сорочки, блузки, гольфи бажано обирати однотонні. Як щоденний варіант, можна обрати інший одяг у діловому стилі (але не джинси, яскраві кофтинки тощо). Зверніть увагу не тільки на красу, а й на зручність моделі, яку дитина щонайменше тричі на тиждень буде знімати та одягати без допомоги дорослих (тричі на тиждень у школі уроки фізкультури).
- Спортивна форма (костюм та футболка) та зручне спортивне взуття на шнурках чи липучках (дитина повинна вміти взуватися самостійно).
- Для збереження чистого повітря у школі дитині потрібне буде змінне взуття (зручне для дитини, бажано зі світлою підошвою, яка не залишає чорних смуг на підлозі).
- Також для першокласника потрібно придбати портфель.
Зараз їх безліч, але треба вибрати зручний, практичний і місткий. Краще свій вибір зупинити на ранці. Ранець не заподіє шкоди поставі дитини. Вибирайте ранець з ущільненою, але не жорсткою задньою стінкою. Ремінці повинні бути широкими і міцно пришитими до ранця. Фіксуючі довжину ремінця деталі повинні бути міцними, інакше вони швидко зламаються. Також вони повинні добре утримувати ремінець на потрібній довжині при максимальному навантаженні. Ручка у ранця має бути зручною і також міцно пришитою. Приміряйте ранець на дитину, він не повинен бути вищим і ширшим плечей. Дуже зручно, коли ранець має багато відділень і кишень. Блискавки - застібки повинні бути якісними, щоб малюк з ними легко справлявся і не зламав в перший же місяць. Вибирайте ранець з водонепроникного матеріалу. Зупиніть свій вибір на ранці з яскравими, світловідбиваючими елементами, щоб дитина з таким ранцем була помітною на жвавих вулицях вдень і ввечері.
- Зошити в клітинку та косу лінію (12 аркушів). На перший час по 10-15 штук кожних вистачить. Зверніть увагу на якість паперу. Він не повинен бути сірим, але і не занадто білим. Клітинки та лінії повинні бути чітко прокресленими, щоб дитина добре бачила рядочки, адже це впливає на якість її почерку. Зверніть увагу, що у зошитах в косу лінію має бути додаткова міжрядкова лінія (її роблять пунктирною або суцільною). Краще купити з не дуже яскравими обкладинками, але і не з дуже похмурими. Дитині має бути приємно в них писати. Чи купувати в школу для першокласника папку для зошитів, вирішуйте самі, але найчастіше папка лежить в портфелі сама по собі, зошити самі по собі.
- Прозорі обкладинки для зошитів та підручників. Зверніть увагу, що деякі зошити з друкованою основою мають нестандартні розміри, тому обгортати їх будете пізніше, отримавши зошит.
- Ручки кулькові, синього кольору, з нетемним, але і не дуже світлим кольором пасти, 2-3 шт. (гелеві не можна). Ручка повинна бути легкою, не товстою, звичайної довжини, не повинна мастити і дряпати папір. На кінчику ручки не повинно бути зайвих прикрас. Купуйте кілька штук, щоб були вдома і покладіть запасні в портфель.
- Пенал краще купити звичайний і зручний (пенали у вигляді машинок, іграшок відволікають дитину). Пенал не повинен бути металевим або пластмасовим(вони сильно грюкають), уникайте складних застібок.
- Олівці прості (2 шт.) та кольорові. Кольорові олівці обирайте м'які, зверніть увагу на якість кольору, оскільки першокласники користуватимуться ними дуже часто. Бажано набір не менше 12 кольорів
- Лінійка, на якій чітко видно поділки та цифри, з 0 до 20 см .
- Точилка та гумка. При виборі звертайте увагу не на говнішній вигляд, а на якість стирання. краще, якщо гумка буде білого кольору, м'якою. Гумкою на кінчтку олівця користуватися не варто.
- Закладки для книг (на вибір дитини).
- Фарби (акварель), досить 12 кольорів (не купуйте неякісних, адже вони мають неяскраві кольори і швидко засихають; краще придбати медові фарби); пензлики різного розміру (2шт.); склянка-непроливайка для води.
- Альбом для малювання вибирайте не товстий. Аркуші в ньому не повинні бути глянцевими, краще нехай будуть шорсткими і не дуже тонкими. Такий альбом підійде для малювання і фарбами, і олівцями. Зверніть увагу, щоб в альбомі був продуманий засіб зручного відривання аркушів (найчастіше це мікроперфорація). Альбом можна замінити папкою з окремими аркушами
- Папка для праці (добре буде, якщо оберете папку на "блискавці", тоді її вміст буде надійно закриватися).
В папку кладемо:
- пластилін середньої м'якості і все приладдя для нього (дощечка, стеки). Дощечку бажано окремо загорнути (наприклад, покласти у файлик), щоб після роботи з пластиліном його залишки не забруднювали інших речей;
- кольоровий папір та картон (бажано різних форматів - А4, А5). Краще купувати набори, де аркуші не скріплені між собою;
- клей ПВА з пензликом та клей-олівець (купуючи клей-олівець, не соромтеся перевірити його на "липкість", запах);
- ножиці (мають бути по руці дитині, гострі і зручні у використанні. Бажано наявність захисного ковпачка).
- невелику упаковку вологих серветок. Нехай діти привчаються до охайності в роботі.
Матеріальні можливості у кожній сім'ї різні, але слід пам'ятати, що до школи діти ходять не на показ речей, а в першу чергу, вчитися.