Інструкція до виконання завдання з електронних таблиць
Ніколи не пізно навчитися грати у шахи, опанувавши найпопулярнішу гру у світі! Як і будь-яка нова справа, навчання шахів слід розпочати з азів. Освоїти їх може будь-яка людина у будь-якому віці. Так, швидше за все, ви не станете гросмейстером, зате зможете отримувати задоволення від по-справжньому цікавої та інтелектуальної гри. Крім того, не варто забувати, що шахи корисні для мозку: вони тренують пам'ять, логічне мислення та навички планування.
Вирішувати завдання з шахів може далеко не кожен. Для цього потрібно цікавитись цією грою, мати велике бажання тренуватися в інтелектуальному плані та отримувати нові знання. Отож, учаснику пропонуємо розв’язати дві задачі засобами табличного процесора. Розв’язання потрібно виконати у файлі-заготовці шахи.xlsx у вказаних за умовою аркушах. За потреби використайте вхідні дані, запропоновані у заготовці. Всі рисунки пропонуємо брати у теці Для учасника. Використання скріншотів та режиму VBA заборонено. Результат роботи збережіть у файлі з назвою шахи_olimp.xlsx.
Задача 1. Королеви
Шахова королева - найсильніша фігура у шахах, яка може ходити на будь-яке число клітинок по вертикалі, горизонталі чи діагоналі. Інші назви — ферзь або дама.
У сучасних шахах ферзь може переміщатися на будь-яке число вільних полів у будь-якому напрямку по прямій, поєднуючи в собі можливості слона і тури. Перебуваючи на одному з центральних полів, ферзь може атакувати до 27 полів одночасно, на краю дошки — до 21 поля.
Але як поводить себе королева до власне такої ж за правами супротивниці?!
Створіть автоматизовану систему, зображену на рис. 1. Завдання виконується на аркуші «королеви».
Система матиме працювати так:
У поля для кожної фігури заносяться координати (позначення стовпця у вигляді латинських літер, та рядка - цифрами 1-8). Координатну систему вибираємо як на зразку( рис. 1). Відповідно до цих координат у зображенні шахівниці з’являється фігура ( при зміні даних, змінюються і положення фігур на шахівниці).