До уваги учасників освітнього процесу!

Date: 18 жовтня 2022 о 14:02, Refreshed 18 жовтня 2022 о 14:15

До уваги учасників освітнього процесу!

Педагогічний колектив Хоцьківської гімназії за потреби здійснює освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання для учнів 1-9-х класів. Доступ до навчального контенту, домашніх завдань, форм контролю здійснюється через систему Classroom, Google Meet, Zoom, вайбер групу, електронну пошту, блоги вчителів відповідно до розкладу уроків та дзвінків для учнів 1-9 класів У разі організації освітнього процесу в режимі реального часу, вчитель завчасно повідомляє дату та час. Нагадуємо, що під час дистанційного навчання здійснюється оцінювання здобувачів освіти їх вчителями. Тому просимо відповідально та ретельно виконувати вказівки педагогів, вчасно готувати домашнє завдання та проходити електронне тестування!

ВАЖЛИВО!

Задля організації навчання учнів під час воєнного стану та карантинних обмежень заклад використовує також асинхронне навчання - тип навчання, в процесі якого обмін інформацією та інтеракціями між його учасниками - вчителями та учнями, учнями між собою чи з електронними засобами навчання - відбувається не у реальному часі. Електронні ресурси, що використовуються для підтримки асинхронного навчання, включають у себе електронну пошту, соціальні мережі, електронні носії, інтернет-форуми, вікі, блоги, дистанційні платформи та хмароорієнтоване середовище від Google тощо.

Дистанційне навчання — сукупність інформаційних технологій та методик викладання, які передбачають здобуття освіти без фізичної присутності здобувачів у навчальному закладі. Відмінністю дистанційного навчання від заочного навчання є використання синхронного режиму — при якому здобувачі освіти працюють разом із педагогічним персоналом  закладу наживо, використовуючи засоби та технічні рішення зв'язку в реальному часі, дотримуючись встановленого закладом освіти розкладу занять. Законодавчо, дистанційна освіта регламентується окремими положеннями МОН про дистанційне навчання для вищих та середніх закладів освіти, проте, широко використовується приватними структурами у виду взаємної зручності.

Основними рисами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі навчання із виокремлення часу для самостійного освоєння матеріалу, консультаційний супровід у процесі навчання. Дистанційна освіта має як багато переваг, так і багато недоліків: дозволяє більш зручне використання інтерактивних технологій, вирішує питання фактору відстані та транспорту, виключає фактори затримки у переміщені до навчальних занять, дозволяє більш легко залучати у навчальний процес фізично віддалених експертів, фахівців або замін викладачів, дозволяє краще використовувати принцип наочності.

Недоліками дистанційної освіти є потреба у надійному технічному оснащенні, переформатування окремих підходів та тем, покращення методичного забезпечення, перенавчанні викладацького складу та оволодіння новими знаннями та навичками педагогічної майстерності які будуть працювати у дистанційному режимі за умов недостатньої чи відсутньої візуальної, емоційної та психологічної комунікації із учасниками навчального процесу.