Положення про змішану форму навчання

Date: 18 жовтня 2022 о 20:20, Refreshed 18 жовтня 2022 о 20:29

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Хоцьківської гімназії

___________О.М.Бузницька

про змішану форму навчання

у Хоцьківській гімназії

Циблівської сільської ради

2022-2023 н.р.

I. Загальні положення

1.1. Положення визначає основні засади організації та впровадження змішаного навчання у Хоцьківській гімназії Циблівської сільської ради (далі – гімназії).

1.2. Під змішаним навчанням розуміється цілеспрямований процес формування загальних компетентностей здобувачів освіти за відповідними освітніми програмами на основі взаємного доповнення технологій традиційного та електронного навчання, що передбачає елемент самоконтролю здобувачами освіти часу, місця, маршруту і темпу під час очного та дистанційного навчання, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форуми, соціальні мережі тощо.

1.3. Підставою для змішаного навчання є виникнення форс мажорних обставин, як от: запровадження воєнного стану, епідемії тощо.

1.4. Положення розроблено з урахуванням вимог чинних нормативних документів, а саме:

• Закон України «Про освіту» від 1.07.2014 року No 1556-УІІ.
  • Закон України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 року No 651- ХІV.
  • Закон України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» від 09.01.2007 року No 537-У.
  • Положення про дистанційне навчання: наказ МОН України No466 від 25.04.2013.
  • Положення про дистанційну форму навчання у Хоцьківській гімназії Циблівської сільської ради, затверджене наказом директора  від 31.08.2022 року.
  • Про затвердження Положення про електронні освітні ресурси: наказ МОН України No 1060 від 01.10.2012 р.

1.5. У Положенні використані наступні терміни:

• асинхронний режим - взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники співпрацюють та комунікують між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому електронну пошту, форум, соціальні мережі та інші сучасні інформаційно-комунікаційні технології тощо;
  • інформаційно-комунікаційні технології дистанційного навчання — це технології створення, опрацювання, передавання і зберігання навчальних матеріалів, організації та супроводу освітньої діяльності за допомогою телекомунікаційного зв’язку, зокрема, електронних локальних, регіональних й глобальних (Інтернет) мереж та відповідних сервісів, зокрема Веб 2.0;
  • психолого-педагогічні технології дистанційного навчання - система засобів, прийомів, кроків, послідовне здійснення яких забезпечує виконання завдань навчання, виховання ірозвитку особистості;
  • синхронний режим - взаємодія між учасниками електронного навчання, під час якої всі суб’єкти одночасно перебувають у веб-середовищі електронного навчання (чат, аудіо- та відеоконференції, соціальні мережі тощо);
  • система управління веб-ресурсами навчальних дисциплін (програм) — програмне забезпечення для створення, збереження, накопичення та передачі веб-ресурсів, а також для забезпечення авторизованого доступу суб’єктів дистанційного навчання до цих веб-ресурсів;
    технології дистанційного навчання - комплекс освітніх технологій, включаючи
    психолого-педагогічні та інформаційно-комунікаційні, що надають можливість реалізувати процес дистанційного навчання у навчальних закладах та наукових установах;
  • ZOOM- хмарна платформа для проведення онлайн-занять та відео конференцій, Google Meet - безкоштовний веб-сервіс.

ІI. Реалізація змішаного навчання

2.1. Основним документом, який визначає організацію освітньої діяльності за технологією змішаного навчання є це Положення.

2.2. Змішане навчання у гімназії  впроваджується при необхідності та ділиться на дистанційні та очні періоди.

2.3. Дистанційний період для здобувачів освіти денної форми навчання, за потреби, визначається відділом освіти   та затверджується наказом директора закладу освіти.

2.4. Очний період для здобувачів освіти денної форми навчання триває протягом усього навчального періоду, окрім випадків описаних у попередньому пункті (2.3). Для здобувачів освіти заочної форми навчання очний період відповідає затвердженим сесіям.

2.5. Тривалість та послідовність періодів дистанційного та очного навчання залежить від тривалості запровадження режиму воєнного стану та рівня епідеміологічної небезпеки (зони) до якої входить с.Хоцьки.

2.6. Під час дистанційного періоду заняття із здобувачами освіти проводяться в режимі он-лайн через хмарну платформу ZOOM та безкоштовний веб-сервіс Google Meet.

2.7. Очні навчальні заняття проходять за затвердженим у гімназії розкладом.

2.8. Дотримання графіка освітньої діяльності є обов’язковим. Здобувачі освіти зобов’язані вчасно виконувати завдання дистанційного та очного періодів навчання.

2.9. Для очної і дистанційної форми навчання застосовується поточне, тематичне, семестрове та річне оцінювання згідно затверджених критеріїв.

2.10. Підсумковий контроль з усіх дисциплін для денної і заочної форм навчання проводиться очно.

ІІI. Забезпеченя змішаного навчання

3.1. Змішане навчання в гімназії  грунтується на використанні технологій дистанційного навчання для забезпечення освітньої діяльності на очній та заочній формах навчання.

3.2. Основною складовою інформаційного забезпечення змішаного навчання (при дистанційному навчанні) є платформа HUMAN.

3.3. Науково-методичне забезпечення змішаного навчання включає:

• методичні (теоретичні та практичні) рекомендації до розроблення та використання психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій у системі змішаного навчання;
  • критерії, засоби і системи контролю якості в умовах змішаного навчання;
  • змістовне, дидактичне та методичне наповнення навчальних веб-ресурсів.

СХВАЛЕНО

Протокол засідання педагогічної ради